Kapat
Android Uygulama

Daha iyi bir deneyim için Viva Spor android uygulamamızı indirebilirsiniz. Uygulamayı İndir

0 MAÇ 0,00

ORAN

Üst Menü
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Dünyanın En İyi Voleybolcuları 21.yüzyıl

  Dünyanın en iyi voleybolcuları ve yediden yetmişe herkesin sevdiği, sıkı sıkıya takip ettiği birçok spor dalı mevcuttur. Tartışmasız ki bu spor dallarından birisi de voleyboldur.
  Dünyanın En İyi Voleybolcuları 21.yüzyıl

  Dünyanın en iyi voleybolcuları ve yediden yetmişe herkesin sevdiği, sıkı sıkıya takip ettiği birçok spor dalı mevcuttur. Tartışmasız ki bu spor dallarından birisi de voleyboldur.

  Dünyanın En İyi Voleybolcuları Kimlerdir

   Voleybol, her yerde yoğun ilgi uyandıran spor dalı olmasından dolayı oyuncular da büyük kitleler tarafından sevilir ve takip edilir. Biz de bu makalemizde dünyanın en iyi voleybolcuları kimler klascasinolar sizler için derledik.

  1.      Gavin Schmitt

  Dünyanın en iyi voleybolcuları listemizde sırada ilk yerini alan, 27 Ocak 1986 doğumlu Schmitt, Kanada eski voleybol oyuncusudur.

  Saskatoon’da Saskatchewan Huskies voleybol kulübü için yerini almıştır. Daha sonra Kanada Langley’deki 2013 NORCECA Voleybol Şampiyonası’ nda gümüş madalya kazanmıştır.

  FIVB’ nin gözde oyuncularından olan Schmitt, en iyi smaçör, en iyi sunucu ve golcü olarak da dillerden düşmeyen yetenekli bir sporcudur. Bu başarılı sporcunun, Kanada’ nın 2015 Dünya Kupası’ na katılmasında çok büyük etkisi olmuştur.

  2.      Ting Zhu

  Ting Zhu, en iyi voleybolcu listemizde ikinci sırada yerini almaktadır.

  29 Kasım 1994 tarihinde doğmuş olan başarılı kadın voleybol oyuncusu, iki sene kadar milli takımda yer almıştır. Sonrasında Çin Junior Milli Takımı’ nda devam etmiştir. 2011 FIVB Voleybol Kızları U18 Dünya Şampiyonasında kendisine gümüş madalya verilmiştir. Türkiye’de adını ilk olarak 2016-2019 yıllarında Vakıfbank İstanbul’da duyurmuştur.

  3.      Said Maruf

  İranlı başarılı oyuncu, 20 Ekim 1985’te doğmuştur. İran Erkek Milli Voleybol Takımı’nda oynamıştır. Dünyanın en iyi voleybolcuları arasında yerini alan başarılı sporcu 2008 ve 2012 de Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda iyi Pasör olarak seçilmiştir.

  4.      Regla Torres

  En iyi voleybolcu listemizde sırada Torres yer almaktadır. 12 Şubat 1975’te Küba da doğmuştur. 1991 yılında Dünya Kupasını kazanan ve bir yıl sonra Barcelona Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya almaya hak kazanmıştır. Bu bakımdan altın madalya kazanan en genç voleybolcu unvanı verilmiştir kendisine.

  5.      Ivan Zaytsev

  Dünyanın en  iyi voleybolcuları listemizde son olarak 2 Ekim 1988 yılında doğmuş olan İtalyan voleybolcu Zaytsev yer almaktadır. İtalya Erkek Milli Voleybol Takımı ve Modena Volley’ de oynamaktadır. 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Bronz madalya kazanmıştır. Ardından 2011-2013 yıllarında Avrupa Şampiyonası Gümüş madalyası, Dünya Kupası Gümüş madalyası gibi birçok başarıya imza atmıştır.

  Site İçi Yorumlar