Kapat
Android Uygulama

Daha iyi bir deneyim için Viva Spor android uygulamamızı indirebilirsiniz. Uygulamayı İndir

0 MAÇ 0,00

ORAN

Üst Menü
Kupon

Kuponunuz Boş

Kupon Bedeli :0,00 TL Toplam Oran :0.00
Misli
Maksimum Kazanç 0,00 TL
SİL KAYDET HEMEN OYNA
 • Mobil Menüyü Oluşturun!

  Esrarengiz Adam Jurgen Klopp | Avrupa’nın 1 Numaralı Teknik Adamı

  Son yıllara damgasını vuran Alman teknik adam, gittiği her takımda kendine özgün futbol anlayışıyla başarıdan başarıya koşuyor. Jurgen Klopp Avrupa’da son dönemin en iştahlı futbol anlayışıyla taraftar ve camiaların sevgilisi haline geldi. Öte yandan bu futbol zekasının getirdiği başarıyı futbolculuk dönemine yansıtamamış olması bir çoğumuz için büyük bir kayıp.
  Esrarengiz Adam Jurgen Klopp | Avrupa’nın 1 Numaralı Teknik Adamı

  Futbolculuk döneminde birçok takımda oynadı ancak başarılarını bu kulvarda gösteremedi. Jurgen Klopp futbolculuk kariyerine forvet olarak başladı. Santrafor olarak oynadığı dönemden verim alamaması onu oynayacağı takımlarda vazgeçilmez bir stoper yapacaktı.

  1989 ve 2001 yılları arası Mainz ile alt liglerde 12 sene top koşturarak, kırmızı beyazlıların idol futbolcularından biri haline gelmeye yetti.

  Teknik Adam Jurgen Klopp

  Jurgen Klopp teknik adamlığa idol olarak kaldığı ve senelerce top koşturduğu takımda, Mainz’da başladı. Burada ekibini modern futbola ayak uydurarak tarihinde ilk kez Bundesliga 1. Ligine çıkardı. Bu başarının ardından başarıların ardı arkası kesilmedi.  2005-2006 sezonunda Avrupa Kupası elemelerine   katılma başarısı gösterdi.

  Burada beklenen performansı gösteremese de bu Alman teknik adam için büyük bir tecrübe olacaktı. Gelecek senelerde Mainz’ın küme düşmesi sonraki sene tekrar birinci lige çıkma hayali ucundan dönecekti. Yöneticiler Alman teknik adam Jurgen Klopp için sözleşme teklifi yapsa da bu onu reddedecekti.

  Bu reddediş onu Avrupa’nın ismini unutmaya başladığı Dortmund ekibine yerleşmesine sebep oldu. Ki bu başlangıç Alman teknik adam için geleceğinin nişanesi olacaktı.

  Dortmund’un Dirilişi: Klopp

  Bir önceki sezonda yönetimden istifa sesleri, taraftarda küskünlük, takımda mutsuzluk hakimdi. Zira ligi 11. Sırada bitirmişti. Bu Dortmund kariyeri için muntazam bir çöküş gibi görünüyordu. 08-09 sezonu öncesi Jurgen Klopp ile anlaşan sarı siyahlı ekip muhteşem bir senaryonun başlangıcını bu imza ile gerçekleştirdi.

  Jurgen Klopp burada ilk hamlesini takımı gençleştirerek hem enerji hem de futboluna iştah kattı. Zira futbola doymuş insanların bu kalkınışı yapabileceklerine inanmıyordu.

  Japonya alt liglerinden Kagawa gibi ismi hiç duyulmamış, transfer başarılarına da imza attı. Bunun dışında 10-11 sezonunda Bundesliga şampiyonu, şampiyonlar ligi finali gibi birçok başarının mimarı oldu.

  Bu başarılar ona Liverpool kariyerini aralayacaktı. Burada yıllardır şampiyonluk hasreti ile yanıp tutuşan Liverpool taraftarına ilk hediyesi olacaktı. Halen Premier Leauge kariyeri devam eden Jurgen Klopp kitap dahi basıldı adına. Zira burada ilk şampiyonlar ligi kupasını da müzesine götürdü.

  Site İçi Yorumlar